Cam Balkon

cam.balkon.png

Cam Balkon

 

Modern dekorasyon felsefesi ile gerçekleştirdiğimiz cam balkon uygulamaları, günümüz kent yaşantısının vazgeçilmezlerindendir. Cam balkon sistemleri evinizin kışları unutulan balkonlarını, teraslarını ve bahçe girişlerini 4 mevsim kullanılabilir kılmayı amaçlamaktadır. 
Çağdaş kentlerin en önemli sorunlarından olan ev kullanım alanlarını genişletmek ve evinizde kahvenizi keyifle yudumlayabiliceğiniz özel alanlar oluşturmak ve evinize ek kullanım alanları sağlamak için kullanılır. 
Ayrıca mevsim sıcaklık farkları nedeniyle balkonlar önemli ölçüde etkilenir ve yenilemel için yüksek maliyetler ortaya çıkar.

 

Cam Balkon Özellikleri

- Cam Balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camları katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Bunun sayesinde güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi mekânlarda yararlanması sağlanır. Rüzgâr, yağmur, kar, toz vb. olumsuz hava koşullarında dış etkilerden koruma sağlar.

- Cam Balkon kapatma sistemleri estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir. Yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının anı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır. Sistemde kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya olup, deformasyona dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

- Cam Balkon kapama sistemlerinde kullanılan tüm camlar temperli (security) cam olup darbe dayanımı maksimuma çıkÇayyolulmış ve dolayısı ile kırılma riski en düşük seviyeye indirgenmiştir. Temperli cam kırıldığı zaman zar büyüklüğünde çok küçük ve daha az keskin parçalara ayrılarak yaralama riski azaltır. Sistemde kullanılan camlarda istenildiği renkli cam alternatiflerimiz mevcuttur.

- Cam Balkon Kapama Sistemlerinde kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya olup, deformasyona dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Diğer ekipmanlarda dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen üreticilerinin ürünleri olup ulusal ve uluslararası standartlara sahiptir.

- Cam Balkon Kapama; binanıza estetik, fonksiyonelliğin yanında değerde katar.

Cam Balkon Avantajları

- Manzara ve görüntüde kayıp oluşturmaz. 
- Mevim şartlarından etkilenmeden panoramik görünüm keyfi sunar. 
- Binanın imar yapısında değişikliğe neden olmaz. Yasal olarak mülk sahibine ek yük ve imar izni vs. getirmez.
- Belli dönemlerde kullanılabilen Balkonların yıl boyunca kullanılmasını sağlar. 
- Camlar sağa sola veya her iki yönde toparlanarak açılabilir. dar hacimli alanlarda kullanım kolaylığı sağlar. 
- Mimari olarak estetik ve etkileyicilik sağlar. 
- Temizlik ve bakımı kolay ve pratik. 
- Darbelere dayanıklı temperli cam kullanıldığı için hırsızlık olaylarına karşı da koruma sağlar. 
- Olağandışı etkilerle camın kırılması durumunda ise, küçük parçalara ayrılarak çevreye ve insana zarar vermez. 
- Yağmur, kar ve rüzgar gibi dış etkenlerden korur. 
- Hanedeki çocukların güvenliğini sağlar. 
- Ev ve İşyerlerinde yeni kullanım alanları yaratır. 
- Cam Balkon sistemleri arasında herhangi bir eşik profili olmadan uygulandığından iki farklı bölüm istenildiği gibi birleştirilebilir. 

Deserto Design olarak konusunda uzman ve eğitimli kadromuz ile siz değerli müşterilermize Cam Balkon hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile Cam Balkon işlerinde Ankara'da vazgeçilmez firmaların başına gelmekteyiz. Tüm Cam Balkon işleriniz için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsniz.Yapmış olduğumuz bazı Cam Balkon işerini foto galerimize bulabilirsiniz

CAM BOLKON ÇEŞİTLERİ

Kış Bahçesi :  Başarılı bir montajda beş temel unsur belirleyici rol oynar. Bunlar;

Ölçü : Yapılacak Cambalkonların ölçüsü işinde son derece uzman ustalarımız tarafından özelle alınmaktadır.

Malzeme: Firmamız Cambalkonların imalatında en kaliteli profil ve ithal mekanizmayı kullanmaktadır.

İmalat: Uzman ekibimiz Cambalkonların imalatını kendi entegre fabrikamızda tam bir ekip ruhu içinde yapmaktadır.

Montaj ve satış sonrası hizmet: İmalatı yapılan Cambalkonların montajı; işini itina ile yapan montaj ekibimiz tarafından yapılmakta üründe sonradan çıkabilecek arızalar en kısa sürede giderilmektedir.

Ekonomik fiyat: Cambalkonların üretim ve montajını firmamız bünyesinde yaptığımız için fiyatlarımız piyasaya oranla çok daha uygundur. 
        Biz Deserto Design firması olarak işçisinden patronuna tüm çalışanlar tam bir ekip ruhu içinde kaliteli malzeme, kaliteli hizmet anlayışıyla size farklı olanı sunabilmek adına tüm enerjimizle çalışmaktayız. Firmamıza güvenerek iş ve sorumluluk veren siz değerli müşterilerimizin işin sonunda memnun kalacağına ve böylelikle hayallerimizdeki hedeflerimize ulaşacağımıza olan inancımız tamdır. 

 

    Deserto Design olarak konusunda uzman ve eğitimli kadromuz ile siz değerli müşterilermize Kış Bahçesi hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile Kış Bahçesi işlerinde Ankara'da vazgeçilmez firmaların başına gelmekteyiz. Tüm Kış Bahçesi işleriniz için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsniz.Yapmış olduğumuz bazı Kış Bahçesi işerini foto galerimize bulabilirsiniz.

 

Cam Kapı: Deserto Design, Cam Kapı uygulamaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Cam kapılar 90 x 210 standart boyutlarında üretilir ancak özel projelerinize özel ölçülerde cam kapı montajıda firmamızca yapılmaktadır. Cam Kapıda kullanılan cam özellikle 10 mm. temperlenmiş camdır. Cam kapılarda alüminyum kapı kolları ve kristal kapı kolları gibi bir çok çeşit vardır. Tüm kullanılan menteşe kapı kolu ve diğer yardımcı ekipmanlar Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen üreticilerince üretilen ulusal ve uluslar arası standartlara uygun ürünlerden seçilmektedir. Cam kapı işyerlerinize estetiğin yanında, konfor, güvenlik, panaromik görünüm ve değer katar. Çok sayıda personel giriş çıkışı gerektiren otel, akaryakıt istasyonları, alış veriş merkezleri, hastaneler, iş merkezleri süper marketler vb. binalarda hızlı açma kapama performansları ile iç ortam havasını muhafaza ederler. Özel profil sistemli tasarımı sayesinde mimari uygulamalarınızda estetik çağdaş bir çözüm sunarlar. Kolay temizlenmesi ve bakımı dolayısıyla modern işletmelerin ilk tercihi cam kapı olmalıdır.

   Deserto Design olarak konusunda uzman ve eğitimli kadromuz ile siz değerli müşterilermize Cam Kapı hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile Cam Kapı işlerinde Ankara'da vazgeçilmez firmaların başına gelmekteyiz. Tüm Cam Kapı işleriniz için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsniz.Yapmış olduğumuz bazı Cam Kapı işerini foto galerimize bulabilirsiniz

 

Vitrin Cam Sistemleri: Kullanım kolaylığı, teşhir, estetik ve ergonomi açısından vitrin camlama sonderece öenmli bir konudur. Tamamen açılabilmesi, kullanımda ferah ve geniş ortamlar sunması vitrin camlamada dikkat edilmesi gereken konulardandır. 
İsteğe göre Kayar kanatları sayesinde iç ve dış mekanlar arasında bütünlük sağlar. Vitrin camlamada kullanılan 8mm - 10 mm. temperli camlar tam bir güvenlik sağlanır. 

İşyeri, restoran, fastfood, alış-veriş merkezleri, oteller, mağazalar, cafe-pastaneler katlanır veya sürme cam sistemi ile kapatılabilir. Böylece yazları açıp ferah bir ortamda müşterilerinizi konuk deserken kış aylarında camlarınızı kapatıp manzaranızı, işyeri görünüşünü bozmadan müşterilerinizi ağırlayabilirsiniz.

Vitrin Camlama Özellikleri

- Güvenlik
- Kullanım kolaylığı 
- Panoromik görüntü avantajı 
- Mevsimlik kullanıma açık oluşu 
- Estetik olması
- Kullanım Kolaylığı
- Uzun ömürlü ve dayanıklı olması 
- Kolay temizlenmesi ve bakımı Vitrin Camlamanın en önemli özelliklerindendir.

 

    Deserto Design olarak konusunda uzman ve eğitimli kadromuz ile siz değerli müşterilermize Vitrin Camlama hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile Vitrin Camlama işlerinde Ankara'da vazgeçilmez firmaların başına gelmekteyiz. Tüm Vitrin Camlama işleriniz için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsniz.Yapmış olduğumuz bazı Vitrin Camlama işerini foto galerimize bulabilirsiniz

Teras Kaplama: Deserto Design, Teras cam kaplama uygulamaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Cam Teraslar panaromik görüntüleri, terasların bütün yıl boyunca kullanılabilmeleri, işyeri veya evinizin çevreyle buluşabilmesi ve yaşanılan mekanlara ferahlık hissi veren özelliği ile günümüz kent yaşamının vazgeçilmezlerinden olmuştur.
Sistemde kullanılan; alüminyum taşıyıcı çerçeveler, hareketli kanatlar, taşıyıcı ve yönlendirici aparatlar, temperli cam ve fitiller Dünyanın ve Ülkemizin önde gelen üreticilerinin ulusal ve uluslararası standartlarda üretilmiş ürünlerinden seçilmektedir. Bu da işçiliğin yanında malzeme kalitesi ile verilen hizmeti farklı kılmaktadır.

Teras Camlama Özellikleri

- Manzara ve görüntü kayıplarının yaşanmaması

- İmar mevzuatına uygun olması

- Tadilat projesi gerektirmemesi

- Kat Maliklerine yasal sıkıntı yaratmaması

- 4 mevsim kullanılabilir olması

- Sağa Sola veya heriki yöne açılabilir katlanır camsisteminin kullanılşması

- Hertürlü mekan sistemine uygun olması

- Ses ve Isıs yalıtımının üst düzeyde olması

- Sızdırmazlık konusunda en üst düzey teknolojiye sahip olması.

Teras Camlamanın avantaj ve özelliklerinden bazılarındandır.

 

    

Deserto Design olarak konusunda uzman ve eğitimli kadromuz ile siz değerli müşterilermize Teras Kaplama hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile Teras Kaplama işlerinde Ankara'da vazgeçilmez firmaların başına gelmekteyiz. Tüm Teras Kaplama işleriniz için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsniz.Yapmış olduğumuz bazı Teras Kaplama işerini foto galerimize bulabilirsiniz

Oval Cam Balkon: Bombeli Cam Korkuluk, Diğer bir tabirle Oval camlar

Her bir form için metal aksamlardan kalıplar üretilerek başlanır. Bu kalıplar İtalyancam fırınlarımıza yatırılır ve üzerine plakadan kesilen camlar konulur. Camlar fırında 26 saat kalarak 800 dereceye ulaşır ve katı/sıvı haldeki cam kalıba düşer. Fırın soğuması beklenir ve uygun sıcaklığa gelince istenilen forma gelen camlar üzerinde ısıl işlem gördüğünden dolayı biriken tansiyon giderilmek üzere İtalyan Tansiyon Fırınlarımıza aktarılır ve bir süre burada tansiyonu alındıktan sonra camlar hazır hale gelir. Kalıba dayalı bükümlerde camlar ısıl işlem gördüğünden dolayı kısmi temperli olurlar. Normal bir cama göre dayanınıkları artar ancak standartlara uygun temperli bir camın mukavemetini göstermediği için temper’siz olarak nitelendirilir ve fırında ısıl işlem görmüş camlar sonradan temperlenemez.

  • Camların uygunluğu?

  • DC (düzcam) 3.2mm, 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 19mm

  • Satina (sable) 3.2mm, 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 19mm

  • Harmandan Renkli Camlar (yeşil, bronz, füme, mavi)

  • Sert Kaplamalı Camlar (Low-e ve Reflekte)

  • Lamine Camlar Cam bukumleri tamamlandiktan sonra lamine ediliebilir

  • Daha önce fırına girmiş camlar

  • Kenarları rodajsız veya zımparalanmamış camlar

  • Emaye boya harici boyanmış camlar

  • Temperli Camlar

 

SERİ ÜRETİM BÜKÜMLER
Seri üretimde çeyrek daire esastır. Camlar istenilen radiusa (mensubu olduğu dairenin yarıçapına) göre ayarlanmış olan bombeli temper büküm hattına verilir. 400 saniye önceden 800 dereye ulaşmış fırında kalır ve yavaş bir biçimde ısı kazanır. Katı/sıvı haldeki cam seramik merdaneler üzerinde saniyeler içinde büküm hattına gider ve belirtilen radiusa göre şeklini alır. 400 saniye soğutma işlemi görür. Cam, bu noktada yavaş ısıtılıp hızlı soğutulduğu için; yatay hat üzerinde (cam önü ve cam arkası) camın dış yüzeylerine daha fazla basınç gerilimi, cam ortasına ise dolaylı bir çekme gerilimi kazandırılır, camın yüzeylerine 10.000 psi basınç ön gerilimi kazandırılır bu sayede hem istenilen büküm gerçekleşmiş, hemde temperlenmiş olur.

Seri üretimde ilk cam 800 saniye sonra bükülmüş olur ancak sonrasında 400 saniyede periyodlarda yeni camlar fırına alınır ve camların ölçüsüne göre günlük üretim 500 ile 1000 adet arasında değişir.

Camların uygunluğu?
DC (düzcam) 3.2mm, 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 19mm
Satina (sable) 3.2mm, 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 19mm
Harmandan Renkli Camlar (yeşil, bronz, füme, mavi)
Sert Kaplamalı Camlar (Low-e ve Reflekte)

Lamine Camlar
Daha önce fırına girmiş camlar
Kenarları rodajsız veya zımparalanmamış camlar
Emaye boya harici boyanmış camlar
Temperli Camlar

    Deserto Design olarak konusunda uzman ve eğitimli kadromuz ile siz değerli müşterilermize Oval Cam Balkon hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile Oval Cam Balkon işlerinde Ankara'da vazgeçilmez firmaların başına gelmekteyiz. Tüm Oval Cam Balkon işleriniz için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsniz.Yapmış olduğumuz bazı Oval Cam Balkon işerini foto galerimize bulabilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon: Konut, yazlık, villa, işyeri gibi mekanlarda estetik ve konforu bir arada sunan sistemler katlanır cam balkon uygulamalarıdır. Camların katlanarak ve aynı noktaya toplanabilme özelliği mekanların hacimsel olarak daha rahat kullanılmasını sağlamaktadır.

4 Mevsim kullanılabilen alanlar yaratan katlanır cam balkon evlerinize ayrı bir hava katar. Balkon ve uygulanan alanların Rüzgar, toz, kar ve yağmur vb. olumsuz hava koşullarında dış etkenlerden korunmasını sağlar. Kolay Temizlenebilir ve bakımının kolay olması ayrı bir avantaj yaratır.

 

Katlanır Cam Balkon Özellikleri

Camların sağa sola veya heriki yöne topalanabilmesi kullanım kolaylığı sağlıyor. Mimari olarak estetik tasarımlar ile binanıza katkı sağlıyor. Darbeler karşı dayanıklı temperli ve lamine cam kullanılmasından dolayı hem güvenli hemde emniyetlidir. Olandışı durumlarda camın kırılması durumunda küçük ve kesici olmayan parçalara ayrılmasından dolayı insan sağlığını tehdit etmemektedir. Görüntü ve manzara kayıpları yaşanmamaktadır.

Üst düzey sızdırmazlık teknolojisine sahip uygulamalardır. Ses ve ısı yalıtımı sağlar. Kkullanılan alüminyum profil, rulman ve aparatlar Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen üreticilerinin ürettiği ürünler olup ulusal ve uluslararası standartlara sahiptir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Renk seçenekleri çoktur. İsteğe bağlı olarak renkli cam kullanılabilir. Bağlantı noktaları krom nikel paslanmaz aparatlar olup uzun ömürlüdür. Alt ve üst yerlerde kullanılan kilit mekanizması ile güvenlidir.

Katlanır Cam Balkon Uygulama Yerleri

- Konutlar

- Cafe, lokanta ve fastfoodlar

- Yazlıklar villalar otel ve moteller

- Perakende ürün satan mağaza ve işletmeler

- Eğlence mekanları

- Alışveriş Merkezleri

- Mevsimlik imalat yapan atölye ve işletmeler

 

    Deserto Design olarak konusunda uzman ve eğitimli kadromuz ile siz değerli müşterilermize Katlanır Cam Balkon hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile Katlanır Cam Balkon işlerinde Ankara'da vazgeçilmez firmaların başına gelmekteyiz. Tüm Katlanır Cam Balkon işleriniz için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsniz.Yapmış olduğumuz bazı Katlanır Cam Balkon işerini foto galerimize bulabilirsiniz.

cam.balkon1
cam.balkon1

cam balkon

press to zoom
cam.balkon2
cam.balkon2
press to zoom
cam.balkon3
cam.balkon3
press to zoom